Живора Наталія Василівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент, декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту

Живора Наталія Василівна Живора Наталія Василівна Живора Наталія Василівна

У 1987 р. вступила до Харківського фармацевтичного інституту, який закінчила з відзнакою у 1992 р. З 1992 р. працює в Національному фармацевтичному університеті: на посаді старшого лаборанта (1992),
асистента (1992-1999), доцента кафедри аптечної технології ліків (1999-2004), доцента кафедри технології ліків з 2004.

У 1998 р. під керівництвом проф. О. І. Тихонова захистила кандидатську дисертацію на тему «Розробка складу та технології мазі з ліпофільним екстрактом обніжжя бджолиного» за спеціальністю 15.00.01 «Технологія ліків та промислова фармація».

Напрямком наукової діяльності Н. В. Живори є вивчення та використання природних сполук у технології ліків, розробка м’яких лікарських препаратів на їх основі. Н. В. Живора є співавтором нової фармацевтичної субстанції – ліпофільного екстракту обніжжя бджолиного та лікарського препарату – мазі «Ліповіт». Державним фармакологічним центром МОЗ України затверджено звіт про проведення першої фази клінічних випробувань мазі і рекомендовано проведення другої фази клінічних випробувань.

Опублікувала понад 70 наукових праць, з них: 3 патенти, 4 інформаційних листи, близько 30 статей у наукових журналах; брала участь у міжнародних науково-практичних конференціях.

На кафедрі технології ліків читає лекції та проводить лабораторні і семінарські заняття з дисциплін «Технологія ліків», «Технологія лікарських засобів», «Біофармація», «Методологія та логіка наукових досліджень».
Н. В. Живора є співавтором навчальних посібників «Учебное пособие по аптечной технологии лекарств» (2002); «Вимоги до виготовлення нестерильних лікарських засобів в умовах аптек» (2005); «Збірка тестів з аптечної технології ліків для спеціальностей “Фармація” та “Клінічна фармація”» (2008); «Методологія викладання аптечної технології ліків» (2011), «Абітурієнту Національного фармацевтичного університету» (2003-2015); а також Методичних рекомендацій з виконання та оформлення курсових робіт для студентів спеціальності «Фармація» (2009). Бере активну участь у створенні робочих програм з технології лікарських засобів, нових лекцій, складанні екзаменаційних матеріалів тощо. Є співавтором близько 40 навчально-методичних праць.

За вагомий внесок у розвиток фармацевтичної науки і галузі в цілому відзначена нагородами: дипломом ІІ ступеня Обласного форуму «Освіта, наука, виробництво – шляхи інтеграції» у номінації «Роботи молодих учених» за науково-дослідну роботу «Розробка та впровадження нових лікарських препаратів на основі природних біологічно активних речовин “Пропоринол” та “Ліповіт”» (2002); іменною стипендією Харківської обласної державної адміністрації імені М. О. Валяшка за значні досягнення в галузі науки (2002); грамотами Київської районної ради м. Харкова за вагомий внесок у розвиток фармацевтичної галузі (2003), Фармацевтичного управління Харківської обласної державної адміністрації (2004), Міністерства охорони здоров’я України (2005).
Веде активну громадську діяльність: куратор гуртожитку № 2 (1997-1999), відповідальний секретар приймальної комісії (2002-2005, 2013-2015), заступник відповідального секретаря приймальної комісії (2001, 2005-2012), голова відбіркової комісії з прийому документів (2011-2012), на сьогодні – заступник відповідального секретаря приймальної комісії